10 sie 2013

Opos S. Thompson - lemurzy współautor bloga


Opos S. Thompson (nazwisko zmienione z Lemur S. Thompson) - słynny lemurzy dziennikarz i publicysta, bojownik o wolność nadawania międzygatunkowych imion. Znany również ze swoich ekstrawaganckich strojów.

Jeszcze w beciku, wraz z rodzicami, przebył daleką drogę ze swojej ojczyzny do naszego pięknego kraju. Zamieszkał we Wrocławiu, w jednej z kamienic przy ul. Kruczej. Tam też dorastał, by w wieku młodzieńczym dołączyć do bohemy dachowych kotów. Prawie co noc wymykał się łajdaczyć i wracał kiedy niebo szarzało, zapowiadając świt. Chociaż jego rodzice wróżyli mu marną przyszłość, nazywając koty "złym towarzystwem", (wtedy jeszcze) Lemur S. Thompson zaskoczył ich aktywnością na arenie politycznej w walce o wolność nadawania imion międzygatunkowych.

Niedługo później dołączył do redakcji czasopisma "Lemur codzienny". Już w trzy lata po tym uhonorowany został nagrodą Grand Lemur Press za reportaż o zacinających się długopisach. W tym właśnie czasie glorii i chwały Opos S. Thompson poznał Winduru, która, jego zdaniem, jako jedna z niewielu mieszkańców Wrocławia, uznawała równość mniejszości lemurzej względem większości ludzkiej. Chcąc dotrzeć do człowieczego Czytelnika, Opos nawiązał współpracę z Winduru i podjął się współautorstwa bloga "Słońce nad antenami".

W chwili obecnej nadal pisze dla "Lemura codziennego", a także pracuje nad powieścią kryminalną opartą na faktach pod roboczym tytułem "Ala ma kota, kot ma AK 47".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz